Pošta Horní Počernice

  • Lokalita: dočasná pobočka České pošty, Horní Počernice, Praha 9

  • Umístěno/odstraněno: 14.9.2017 - 11/2017 (nyní kancelářích nové pobočky)

Na úvod se sluší zminit, jaké máme v Horno Pornu štěstí na zaměstnance místní pobočky pošty. I přes mimořádný zápřah způsobený neustálým navyšováním občanů Počernic a hlavně personálním nedostatkem, jsou vždy maximálně ochotní
a v komunikaci s klienty velmi příjemní.

Během přestavby původní pobočky, byla pošta přestěhována do podzemního prostoru místního úřadu. Osobně bych se
po týdnu stráveném v podobné kobce bez oken a přísunu čerstvého vzduchu šel nejspíš dobrovolně zhoupnout.
Zaměstnanci z toho byli samozřejmě též v lehčích depresích. Ptal jsem se, proč si pracoviště nezútulní alespoň nějakými obrázky. Odpověď mě upřímně zaskočila. Správce objektu jim zakázal pověsit na zeď cokoliv krom původní nástěnky.

Protože mi to přišlo zcela nepochopitelné, poslal jsem dopis starostce H. Počernic pí Moravcové. Ta si mě pozvala na úřad a zjištovala, kde jsem k podobným informacím přišel. Poté jsme se společně odebrali za vedoucí pobočky, která starostce vše zopakovala. Následovalo několik telefonických hovorů a mailů s manažery České pošty, kteří souhlasili s návrhem, aby si zaměstnanci prostory vyzdobili sami, příp. že za tímto účelem vyrobím nějaké jednoduché obrazy s prvky poštovní tématiky (doručovatelka s vozíkem v drsné přírodě, poštovní holub s Hornopočernickým zpravodajem v pařátech apod.).

Jasná věc, nejde o žádná veledíla. Účel to ale splnilo dobře. Obrazy měly částečně simulovat výhled z oken do přírody,
proto tolik zeleně a oblohy, kterou zaměstnanci celý den neviděli. Velmi pozitivní reakce právě od zaměstnanců pošty
samozřejmě potěšily, nebudu zapírat. V současné době prý obrazy visí v kancelářích nové pobočky v HP.


Poštovní holub nese Počerničákům Horno Porno zpravodaj tradičně "oživený" trapnými slovními přestřelkami našich lokálních politiků.


Simulace výhledu do přírody z přeplněné ponuré kanceláře, kde by většině z nás po pár dnech pravděpodobně jeblo.


Dle výrazu nebyl v té kobce nejštastnější ani Henry Rollins. Jeden z vícero menších obrázků obsahujících vybrané citáty slavných osobností, ve kterých zaznělo něco o dopisech, poště apod.


Similar Projects