The Beatles - obraz ze sbírky brouků

  • Lokalita: Lennonova zeď, Velkopřevorské náměstí, Praha 1

  • Umístěno/odstraněno: 11/2016 - 7/2017

Voliče Zelených chci hned zkraje ubezpečit, že vyobrazené chrobáky jsem vlastnoručně nepozabíjel. Tuto menší sbírku jsem zakoupil přes internet od zkušeného entomologa. Balík od něj smrděl jako bolavá bezdomovcova noha.

Práce s vysušenými brouky byla náročnější, než jsem čekal. Rozmístit je a přilepit k podkladu, aby to odpovídalo originální předloze motivu "The Beatles", aniž by jim odpadly všechny nožičky, tykadla, křídla a krovky, byl vcelku porod.
Dílo se nakonec vcelku zadařilo a pak už zbývalo jen obraz přilepit na Lennonovu stěnu. Tipoval jsem, že obraz si někdo odnese jako suvenýr již první týden od umístění. Nakonec trvalo celých osm měsíců, než jakýsi umělec obraz vytunil dle svých představ (viz foto níže).

Všechno, co jsem dosud v rámci moustache realizoval, nechávám na daném místě s vědomím, že to může zmiznout během pár hodin. Dočasnost těchto instalací a jiných výtvorů jim dává další rozměr. Věřím tomu, že povedené věci z Lennonovy zdi mají v součtu mnohem větší počet diváků než ta nejznámější díla velkých umělců vystavená v galeriích a muzeích.

Možnost nějakým způsobem oslovit lidi v pro ně přirozeném prostředí a zadaří-li se přimět je též zamyslet se nad určitým tématem je neskutečně lákavá. Prakticky kdykoliv jedu okolo Kampy, zajdu k Lennonově zdi a sleduji reakce lidí na věci,
které jsem zde umístil. Možná to vyzní trapně a/nebo sebestředně, ale ty rozesmáté nebo naopak zamyšlené tváře lidí jsou pro rádoby umělcovo ego mimořádně návykovou vysokokalorickou výživou. Mj. i proto chystám na Lennonovku x dalších projektů.

Obrovskou radost jsem měl, když mi kamarádka poslala fotky pohlednic a placek s obrazem The Beatles, které pořídila
ve Werichově vile.

Kdo je na světě nejkrásnější? Přece ten, kdo má na instáči nejvíc lajků svých selfie!! :-)


Pohlednice, placky, magnety a bločky s motivem The Beatles je možné zakoupit v galerii ve Werichově vile na Kampě.
Jejich autorem je mimořádně sympatický chlapík - designér Pavel Štastný, v jehož portfoliu je mj. logo Občanského fóra.


Ne všichni talentovaní street artisté mají The Beatles v oblibě.

Similar Projects